مقررات و ضوابط دوره دکتری

 

 

 

 

تقویم آموزشی

تقویم آموزشی سال تحصیلی 95-94 را از اینجا دریافت نمایید.   

 

تقویم آموزشی سال تحصیلی 94-93 را از اینجا دریافت نمایید.   

                     

معرفی دوره دکتری

  • برای اطلاع از آخرین مقررات ، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های آموزشی اینجا را  کلیک کنید.

 

  • دانشجویان شاغل به تحصیل برای اطلاع از آخرین وضعیت آموزشی خود اینجا را   کلیک نمایند.

اطلاعیه ها

  زمان برگزاری آزمون جامع در نیمسال دوم 96-95

زمان برگزاری آزمون در دانشکده ها : از 9 اسفند تا 23 اسفند

زمان اعلام نتایج آزمون جامع به پردیس:  از 23 اسفند تا 23 فروردین

 

 

 

برگزاری آزمون جامع و دفاع از پروپوزال دانشجویان دکتری

انتخاب واحد این دانشجویان از ترم 2 به بعد با نظر و تایید استاد راهنما انجام شود.

 

این دانشجویان باید حداکثر تا 15 اردیبهشت ترم چهارم تحصیل پروپوزال خود را تحویل نمایند.

 

 دانشجویانی که در اولین آزمون جامع قبول شده‌اند باید حداکثر تا پایان ترم 4 از پروپوزال خود دفاع کنند و دانشجویانی که در اولین آزمون جامع مردود گردیده‌اند، باید حداکثر تا پایان ترم 5 از پروپوزال خود دفاع کنند.

 

 

 قوانین آزمون جامع

پیرو مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی تاریخ 1393/07/08 در خصوص آزمون جامع (موضوع نامه شماره 169984/ت/82 تاریخ 1393/07/15) موارد زیر یادآوری می نماید:

1- صدور مجوز آزمون جامع منوط به گذراندن 18 واحد آموزشی بوده و تبصره قبلی درخصوص صدور مجوز آزمون جامع با گذراندن 15 واحد برای دانشجویان ورودی 92 لغو می گردد.

2- معدل دانشجو می بایست بالای 16 باشد.

3- صدور مجوز آزمون جامع بدون کسب نمره لازم در آزمون زبان انگلیسی و همچنین تعیین تکلیف مدارک مقاطع قبلی به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد.

 

 

 

 شرکت در آزمون زبان عمومی

موضوع انتخاب زبان عمومی توسط دانشجویان دوره دکتری تخصصی (Ph.D) در جلسه مورخ ۰۹/‏۰۶/‏۱۳۹۵‬ کمیته وجلسه مورخ ۱۶/‏۰۶/‏۱۳۹۵‬ شورای آموزشی دانشگاه مطرح و به شرح ذیل مصوب گردید:

۱- دانشجویان ورودی نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵ می‌توانند؛ یکی از زبانه‌ای خارجی: انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیولی، عربی، چینی را انتخاب و" قبل از امتحان جامع حداکثر تا نیمسال چهارم" تحصیل بگذرانند.

 2- برای کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در پردیس‌ها ودانشکده ها طبق مقررات جاری گذراندن زبان عمومی (انگلیسی) الزامی است.

 

به اطلاع می رساند براساس مصوبه کلی کمیسیون بررسی موارد خاص دانشگاه در خصوص دانشجویان مقطع دکتری ورودی سال 1393، ارایه مدرک زبان معتبر و یا شرکت در آزمون زبان عمومی دکتری در نوبت های تعیین شده قبل از شرکت دانشجو در امتحان جامع الزامی است.

 

 لزوم ثبت نام دانشجویان در هر نیمسال تحصیلی

دانشجوی شاغل به تحصیل تحت هر شرایطی موظف است در زمان ثبت نام اقدام به اخذ یا تمدید واحدهای خود نموده و یا در صورت نیاز به ثبت نام نیمسال خاص مانند نیمسال های "در انتظار" برای دانشجویان دوره دکتری در بازه های زمانی مجاز به کارشناس دانشکده مراجعه نماید.

لازم به ذکر است دانشجویانی که با مجوز دانشگاه در فرصت مطالعاتی به سر می برند نیز از این قاعده مستثنی نبوده و می بایست نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. کلیه دانشجویان، در صورت یک ترم عدم ثبت نام، "به علت عدم مراجعه" محروم از تحصیل خواهند شد.

 

 اطلاعیه ثبت نام نیمسال دوم سال تحصیلی 94  93

 

 

راهنمای دانشجویان  با وضعیت در حال ثبت نام در سامانه آموزش

 

 

 

خروج از کشور:

 

بر اساس مورخ 14/7/1395 مقررات خروج از کشور دانشجوی ( ذکور ) مشمول کلیه مقاطع تحصیلی و با توجه به جلسه هماهنگی با مسئولان محترم سازمان وظیفه عمومی ، رعایت موارد ذیل برای هماهنگی در تنظیم گواهی های خروج از کشور ضرورت دارد . در غیر این صورت تایید گواهی های ارسالی در سامانه جامع توسط این مدیریت امکان پذیر نخواهد بود .

1-کلیه دانشجویان ( ذکور ) مشمول برای درخواست خروج از کشور به دلایل ؛ زیارتی ، سیاحتی ، علمی ، مسابقه ورزشی و فرصت مطالعاتی ( ویژه دانشجویان دکتری تخصصی ) موظف هستند قبل از درخواست خروج از کشور ( درخواست گواهی و ورود به پیشخوان سامانه جامع ) ابتدا به پلیس + 10 مراجعه و کد سخا دریافت نمایند و سپس درخواست گواهی از سامانه را ثبت نمایند .

توضیح : خروج از کشور دانشجویان دوره دکتری تخصصی (Ph.D ) طبق مقررات مربوط برای فرصت تحقیقاتی بررسی و اقدام می شود .

2- مدت خروج از کشور دانشجو ( عدم حضور مجاز دانشجو در کلاس های درسی طول نیمسال تحصیلی ) حداکثر 3 هفته ( 21 روز ) می باشد . با این حال طبق مذاکرات جلسه مذکور و نظر سازمان وظیفه عمومی چنانچه در گواهی خروج از کشور مدت حداکثر 30 روز درج گردد به شرط رعایت عدم زمان حضور دانشجو در کلاس های دروس انتخابی ( بیش از 21 روز ) به منظور امور گذرنامه ، روادید ، امور اداری و ... بلامانع است .

3- خروج از کشور در بازه امتحانات طبق تقویم مصوب دانشگاهی به هیچ وجه مجاز نمی باشد . 

 

 

 سامانه های دانشجویی

 

جهت دانلود کاتالوگ معرفی سامانه‌های دانشجویی اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 آرشیو اطلاعیه‌ها