مقررات و ضوابط دوره کارشناسی ارشد

تقویم آموزشی

تقویم آموزشی سال تحصیلی 95-94 را از اینجا دریافت نمایید.   

 

تقویم آموزشی سال تحصیلی 94-93 را از اینجا دریافت نمایید.   

                     

آیین نامه ها و بخشنامه های دوره کارشناسی ارشد

بخش‌نامه‌ها:
 
  • در خصوص مدارک پزشکی دانشجویان جهت بررسی در کمسیون پزشکی به اطلاع می رساند کلیه مدارک پزشکی سرپایی قابل طرح در کمسیون پزشکی بایستی صرفاً از مراکز درمانی دولتی، کلینیک 16 آذر و مشاوره دانشجویی تهیه شده باشد. در خصوص موارد بستری این مورد استثنا می باشد.

 

 
  • برای دریافت بخشنامه رتبه اول اینجا کلیک کنید.

 

  • برای دریافت بخشنامه آیین نامه جدید بررسی مدارک بیماری دانشجویان برای طرح در کمیسیون پزشکی دانشگاه اینجا کلیک کنید.

 

 

تغییر عنوان پروژه های کارشناسی ارشد و دکتری:

 پیرو مصوبه جلسه شورای تحصیلات تکمیلی پردیس دانشکده های فنی مورخ 3/6/93 درخصوص تغییر عنوان پروژه های کارشناسی ارشد و دکتری مراتب به شرح زیر به استحضار می رسد:

الف : اولویت پردیس بر آن است که عنوان پایان نامه تغییر نیافته و موضوع تحقیق عوض نگردد.

ب : تغییر جزیی عنوان در صورتی که در جهت دقیق تر کردن عنوان باشد با پیشنهاد و تایید هیات داوران در جلسه دفاع و تصویب شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده / گروه می تواند صورت پذیرد.

ج : تغییر موضوع تحقیق که منجر به تغییر کلی عنوان گردد نیاز به تصویب مجدد پیشنهاد پایان نامه/ رساله دارد که در مورد رساله دکتری باید در جلسه مجدد "دفاع از پیشنهاد رساله" مورد اتخاذ تصمیم قرار گیرد.

تبصره یک : دانشجویان کارشناسی ارشد حداقل سه ماه قبل از دفاع و دانشجویان دکتری حداقل 6 ماه قبل از دفاع نهایی از رساله می بایست جهت تغییر کلی عنوان اقدام نمایند.

 

 

خروج از کشور:

 

بر اساس مورخ 14/7/1395 مقررات خروج از کشور دانشجوی ( ذکور ) مشمول کلیه مقاطع تحصیلی و با توجه به جلسه هماهنگی با مسئولان محترم سازمان وظیفه عمومی ، رعایت موارد ذیل برای هماهنگی در تنظیم گواهی های خروج از کشور ضرورت دارد . در غیر این صورت تایید گواهی های ارسالی در سامانه جامع توسط این مدیریت امکان پذیر نخواهد بود .

1-کلیه دانشجویان ( ذکور ) مشمول برای درخواست خروج از کشور به دلایل ؛ زیارتی ، سیاحتی ، علمی ، مسابقه ورزشی و فرصت مطالعاتی ( ویژه دانشجویان دکتری تخصصی ) موظف هستند قبل از درخواست خروج از کشور ( درخواست گواهی و ورود به پیشخوان سامانه جامع ) ابتدا به پلیس + 10 مراجعه و کد سخا دریافت نمایند و سپس درخواست گواهی از سامانه را ثبت نمایند .

توضیح : خروج از کشور دانشجویان دوره دکتری تخصصی (Ph.D ) طبق مقررات مربوط برای فرصت تحقیقاتی بررسی و اقدام می شود .

2- مدت خروج از کشور دانشجو ( عدم حضور مجاز دانشجو در کلاس های درسی طول نیمسال تحصیلی ) حداکثر 3 هفته ( 21 روز ) می باشد . با این حال طبق مذاکرات جلسه مذکور و نظر سازمان وظیفه عمومی چنانچه در گواهی خروج از کشور مدت حداکثر 30 روز درج گردد به شرط رعایت عدم زمان حضور دانشجو در کلاس های دروس انتخابی ( بیش از 21 روز ) به منظور امور گذرنامه ، روادید ، امور اداری و ... بلامانع است .

3- خروج از کشور در بازه امتحانات طبق تقویم مصوب دانشگاهی به هیچ وجه مجاز نمی باشد . 

 

  • آیین نامه ها:   

 

آخرین آیین نامه آموزشی کارشناسی ارشد مصوب سال 1394  (دانلود)

 

شیوه نامه اجرایی آیین نامه آموزشی کارشناسی ارشد مصوب سال 1394 در دانشگاه تهران  (دانلود)

 

آیین نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی ارشد (دانلود)

 

آیین نامه انضبانی (دانلود)

 

آیین نامه ثبت اختراع (دانلود)